ART / Lithographs / Litograph in colors 13862106
*
nr 1386 2106
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signed, kroginteriör. Subject: 43x59cm, outer dimensions including frame: 62x77cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, kroginteriör. Motivet: 43x59cm, yttermått inklusive ram: 62x77cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday Mars 22 2021
at 18:31:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/3 23:07:47
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kroginteriör litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Auction ends
today
27 maj at 20:13
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Read more about Grafik
nr 1386 2106
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signed, kroginteriör. Subject: 43x59cm, outer dimensions including frame: 62x77cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, kroginteriör. Motivet: 43x59cm, yttermått inklusive ram: 62x77cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1500 |
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday Mars 22 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
17/3 23:07:47 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kroginteriör litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Auction ends
today
27 maj at 20:13